Tento článok síce budem adresovať závislým ľuďom, no verím, že bude pre každého.
 
Na začiatok sa ťa opýtam. „Čo je tvoja túžba?“
 
Viete, ak sa túto otázku opýtam narkomana, tak väčšinou zaznie odpoveď: „Stačí mi prestať fetovať“, alebo niečo podobné. Na prvý pohľad to vyzerá že wow, super. No prečo potom toľko narkomanov len v tichosti sníva tento sen a boja sa o tom vôbec zahovoriť? Myslíte si, že nechcú prestať? Ja viem z vlastnej skúsenosti, že chcú a chcú to veľmi. Chce to každý jeden človek, ktorý berie drogy nie preto aby mu bolo dobre, ale berie ich preto, aby mu nebolo zle. Prečo potom neprestanú? Veď to je jednoduché. Večer si poviem: “od zajtra neberiem drogy a žijem normálny život”. Nič zložité, no prečo to nefunguje?
 
Keď som bol otrokom drog, tak tiež som mal minimálne 10 rokov túžbu prestať brať drogy. A aj som prestal. Oj, koľko krát som ja prestal. To ani neporátam. No vydržalo mi to maximálne do prvého absťáku.
 
Prečo?
 
 
Lebo mojou túžbou bolo prestať brať drogu, no o niečom viac som sa nikdy ani neodvážil snívať. Nikdy som nemyslel na to, že aj ja raz môžem mať svoju rodinu. Nikdy mi ani nenapadlo sa zasnívať tak, že by som si dokázal sám seba predstaviť ako normálne žijúceho človeka. Nikdy ma nenapadlo, že raz budem sedieť v pokoji na brehu rieky a budem chytať ryby, alebo že budem len tak chodiť s fotoaparátom v ruke po ulici a budem sa snažiť urobiť dobrú fotku. Ani ma nenapadlo, že uvariť sebe, alebo aj iným ľuďom môže prinášať radosť. Ak by ste mi čokoľvek z tohto povedali, tak by som vám povedal, že vám buď preskočilo, alebo si robíte srandu.
 
 
Prečo to bolo tak?
 
 
Čestne povedané ja na to teraz odpovedať neviem. Teraz mi to je divné ako som vtedy uvažoval. No jedno viem určite. Každý človek by mal mať nejakú túžbu. Mal by mať sen, pre ktorý bude žiť a mne dal takýto sen Boh.
 
 
Drahý čitateľ(-ka), dovoľ mi otázku. „Čo je tvoja túžba? Čo je sen tvojho života?“
 
Prestať brať drogy?
 
Prestaneš a o pár hodín si môžeš povedať, že už neberieš. No čo ďalej? Ak bola tamto tá túžba, tak je splnená a tvoj život ďalej nemá význam.
 
 
Aby som nepísal len pre narkomanov, tak otázka aj pre ľudí, ktorí nie sú závislí. Čo je vašim snom?
 
Aby vaše dieťa prestalo brať drogy? Ak prestane, tak čo ďalej?
 
Alebo...... Založiť si rodinu?........Postaviť dom?........Kúpiť si auto?.......Zapáčiť sa druhému človeku?.....alebo, alebo, alebo.......Čo je vašim snom? Toto všetko sú veci, ktoré dokáže v jednom okamihu vyriešiť bankový šek a na tomto stojí váš život? Ak áno, tak sa prosím zamyslite nad touto vecou. Stretávam kopec ľudí, ktorí sú nešťastní a netušia prečo je to tak. Sú pustí a stále nespokojní. Je to preto, že svoj život majú postavený na takomto princípe a ten je zlý.
 
Možno si teraz hovoríte, že mudrujem, ale mohol by som napísať, aký mám ja sen a áno, rád sa podelím túžbou mojho života.
 
Ja žijem svoju túžbu každý jeden deň v mojom živote. Je to už zopár krásnych rokov, ktoré žijem v pokoji a som za toto snívanie nekonečne vďačný Bohu, mojej milovanej manželke Oksanke a mojej rodine ako po krvi, tak aj po Duchu. Pozdravujem vás priatelia.
 
Moja túžba:
 
Ja túžim po tom, aby sa každý človek, ktorého v mojom živote stretnem, prípadne ma bude čítať dozvedel to, čo pre mňa urobil Boh. Aby sa dozvedel to, ako ma On vytiahol zo smrti k životu a ako mi dáva naďalej žiť moju túžbu. Túžim po tom, aby žiadny z ľudí ktorí boli, sú, alebo budú so mnou v kontakte nemuseli nikdy prejsť peklom závislosti. Túžim potom, aby som bol každému človeku schopný ukázať, že vybrať si drogu, znamená vybrať si smrť. Túžim po tom, aby sa už nikdy nestal zo žiadneho mladého človeka narkoman a aby bola tá pliaga menom závislosť navždy zničená.
 
Máte pocit, že moje túžby sú bláznivé? Možno vo vašich očiach áno, ale ja aspoň viem prečo som na tomto svete a môj život má pre mňa každodenný význam drahí priatelia a aj nepriatelia.
 
A ako ste na tom vy?