Leto sa nám skončilo a tak mi napadá, že čo tak napísať niečo o Vianociach?
 
Hm, toto bude článok. Zase ma „poľúbia“ moji závislí priatelia, ktorí sa drog nechcú vzdať.
 
No, píšem o sebe, zo svojej minulosti, a ako verím, tak aj o ďalších 99% ľudí, ktorí berú drogy a nemajú záujem prestať.
 
Väčšina narkomanov berie Vianoce ako niečo čo sa dá dobre využiť. Veď uznajme si, v tomto období sú ľudia viac otvorení, láskavejší, srdeční. Aj keď ma to mrzí, ale nechápem to. Veď prečo nebyť láskavý a srdečný po celý rok? No nie o tomto som chcel písať.
 
 
Rodičia si často nevedia dať rady s tým, či svoje závislé dieťa na Vianoce nejak obdarovať, alebo nie. Prípadne aký darček vybrať?
 
Zo svojej dlhoročnej „kariéry“ viem, že drvivá väčšina darčekov, ktoré narkomani dostanú na Vianoce, ale nie len na Vianoce, tak končí za desatinové ceny u dílerou. Takže asi vám netreba dlho uvažovať nad tým, či má význam sa zaťažovať výberom darčeku. Ak chcete aby mal díler nejakú peknú novú vec, ktorú vy odpracujete vo svojej práci, tak ju s kľudom svojmu dieťaťu podarujte. Vaše dieťa by to neurobilo? Hm, potom patríte k tomu „šťastnému“ 1%. No niečo mi hovorí, že aj to jedno percento je veľa.
 
Áno, žiaľ je to tak. Rodič drie v robote aby mohol za ťažko zarobené peniaze niečo svojmu dieťaťu kúpiť a dieťa to potom predá za fakt minimálnu cenu. Neuspokojte sa ani tým, že „veď to sa ani predať nedá“. By ste sa čudovali čo všetko dokáže narkoman predať. Že čo? Všetko.
 
 
Možno sa vám teraz tlačí otázka, že ako to môže urobiť, či mu to nie je  ľúto. Odpoviem za seba, áno, vždy mi to bolo veľmi ľúto. Rodičia mi podarovali kopec krásnych vecí, no nikdy som ich ja sám nepoužil k tomu, k čomu mi ich kupovali. Bolo mi to ľúto už aj vtedy, no nad mojim životom panovala droga, a tá si brala vždy všetko .
 
V ďalšom článku vám napíšem niečo o mojich naj..... Vianociach, tak čítajte .