11. januára 2017 sme mali besedou so Samuelom Bogárom , ktorého autentický životný príbeh počúvali žiaci so zatajeným dychom. S úžasnou charizmou a zároveň pokorou vyrozprával celú svoju drogovú púť, ale aj strastiplnú cestu späť „ medzi ľudí.“ Jeho otvorená a úprimná výpoveď o veciach, ktoré mnohí skrývajú, nezaujala len žiakov, o čom svedčilo množstvo žiackych otázok v diskusii, ale aj pedagógov našej školy. Svojím rozprávaním sa tomuto mladému mužovi podarilo vtiahnuť nás do udalostí , často životohrozujúcich, ktorými prechádzal počas obdobia užívania drog. Mnohí si prvýkrát vypočuli pohľad na drogu z tej druhej strany- strany abstinujúceho narkomana, ktorý sa takýmto spôsobom snaží napomáhať k úspešnému smerovaniu mladých ľudí. A že je to správna cesta, potvrdzujú iba pozitívne ohlasy našich žiakov, niektoré uvádzam nižšie.
 
Samuel, veľmi pekne ďakujeme za úžasnú besedu a prajeme Vám veľa úspechov v osobnom živote , ale aj v prospešnej práci, ktorú vykonávate najmä pre mladých ľudí, ktorí sa hľadajú a potrebujú nájsť ten správny smer. Ešte raz, ďakujeme!
 
  Mgr. Ľubica Ladecká, koordinátor primárnej prevencie
 
Jakub: Mne sa tá beseda páčila, pretože sme to počuli od človeka, ktorý bol naozaj narkoman. Mal som z toho dobrý pocit a určite by som si takým niečím nechcel prejsť, pretože som počul, aké následky majú drogy.
 
Tereza: Ja si myslím, že táto beseda mi bola prínosom, pretože je to niečo úplne iné, ako keď si to prečítame na internete, keď nám to povie človek, ktorý si tým všetkým prešiel. Je dobré, že takto chodí po školách a varuje deti, aby si dávali pozor s kým sa bavia, aby nedopadli tak ako on.
 
Anonym: Beseda bola fajn, je to iné sa rozprávať o takejto téme ako sú drogy s človekom, ktorý to zažil, ako si to hľadať na internete alebo inde... Dosť náučné bolo počúvať pána Samuela a rozmýšľať nad tým, čo robiť a čo nerobiť v živote, čomu sa vyvarovať a čo neskúšať, aby sme neprišli o cenné veci ako napr: rodina, domov a tak...Dosť som sa nad tým zamýšľal, lebo mám kamaráta , ktorého zlákali chalani z ulice a teraz už si ide na tráve a na ostatných dosť veľkých svinstvách.
 
Tomáš: Ja si myslím, že to bolo veľmi prospešné pre nás a hlavne pre mňa. Je správne, že je takýto človek ako on, ktorý sa s nami podelí o také veci , dá nám nejaké rady a porozpráva nám svoj skutočný príbeh. Zhrniem to, bolo to super! 
 
Kristína: Beseda bola veľmi dobrá, myslím že je to dobrý spôsob, ako ukázať mladým ľuďom, čo drogy spôsobujú. Je to omnoho lepšie, keď to rozpráva človek z vlastnej skúsenosti, ako z pohľadu osoby, ktorá o tom len počula, čítala , alebo má závislého blízkeho človeka. Beseda mi zanechala dojem, ktorý spôsobil ešte väčší odpor k drogám.
 
Jakub: bolo to poučné, zaujímavé aj zábavné. Človek, ktorý si týmto prejde a má vôľu prestať, je obdivuhodný. Je ťažké prestať, keď sa človek dostane do zlého kolektívu, môže mu to zničiť celý život. Ďakujeme, že ste nás upozornili, verím, že pomôžete mnohým ľuďom.
 
Martin: Táto prednáška sa mi veľmi páčila, bola zaujímavá. Počul som, aké to je, keď si človek prejde takýmito vecami. Aké je ľahké sa do toho dostať a aké ťažké je s tým skončiť. Páčilo sa mi, že to pred nami neskrýval, že to povie aj tým, čo to už robia a tí by si mali uvedomiť, že robia zle. Hovoril z vlastných skúseností a to je pre nás niečo nové, iné.
 
Sebastián: Som rád, že som sa s takýmto človekom stretol a potvrdilo sa mi, že aj keď si úplne na dne a chceš, vždy môžeš prísť do toho svojho cieľa. Beseda mala na mňa dobrý vplyv.
 
Jakub: Bolo to fajn, dalo mi to veľa do budúcnosti. Je to správne, pomôže sa tým mladým ľuďom. Pokračujte v tom ďalej, možno zmeníte veľa názorov. Matej: Podľa mňa je dobré, že je taký človek, ktorý sa snaží pomôcť deťom, aby sa vyhli drogám a nerobí to pre peniaze... a, že je to taký človek, ktorý si nenájde niečo o drogách na internete, a potom rozpráva o tom, že si tým prešiel a dokázal sa vzchopiť a prestal brať drogy.