V programe poradenstva sa sústredíme na poradenstvo závislým a ich rodinným príslušníkom. Je nepopierateľné, že poradenstvo závislým a ich rodinám sú veľmi úzko spojené oblasti problémov, avšak predstavujú dve rôzne témy.
 
Je až zarážajúce, aká je závislosť neviditeľná pre blízku rodinu. Ako nedokážu vidieť jej príznaky a keď ich aj rozoznajú, ako nemajú tušenia, ako sa k závislému správať. Toto často vedie k tomu, že ho v jeho závislosti práve najbližšia rodina v snahe pomôcť, naopak ešte viacej podporuje.
A to buď z nevedomosti, že závislý je, alebo z nesprávneho prístupu a nepochopenia motívov a cieľov závislého.
 
V programe poradenstva riešime so závislými opäť (podobne ako pri prevencii) oblasť slobodnej vôle, rozhodovania sa, prijatí zodpovednosti a ujasnení motívov; rozoberáme schopnosť jednotlivcov prijať zodpovednosť za vlastné rozhodnutia, dôvody, ktoré ich k rozhodnutiam viedli a motívy, s ktorými rozhodnutia robia a vedieme ich k prehodnoteniu minulých rozhodnutí, prijatiu zodpovednosti za rozhodnutie vziať drogu a k zmene postojov.
Pri poradenstve s ich rodinnými príslušníkmi popisujeme hranice ich zodpovednosti za závislosť ich dieťaťa, príznaky a prejavy závislosti, ako sa k závislému správať, ukazujeme im skryté motívy závislého a podobne.
 
Program služby závislým nespočíva iba v poradenstve na diaľku (cez telefón či internet), ale častokrát dochádza k osobnému kontaktu, buď návštevami v rodine závislého, alebo naopak – návštevou samotného závislého (spravidla s aspoň jedným rodinným príslušníkom) v domácnosti nášho spolupracujúceho poradcu.
 
V prípade, že máte záujem o poradenstvo, vyplňte prosím náš kontaktný formulár a my sa vám ozveme späť.

Kontakt

Ak máte záujem o viac informácií, prípadne o poradenstvo, vyplňte prosím formulár.
Ak nás chcete kontaktovať telefonicky, môžete tak urobiť na čísle 055 2028937.
V každom prípade však napíšte čo najviac informácií do formulára, pomôžete nám tak lepšie sa pripraviť a tým aj lepšie pomôcť vám.

Napíšte nám, odkiaľ ste, pomôže nám to neskôr pri plánovaní prípadnej cesty k vám
Napíšte v niekoľkých vetách, prečo Vás naša služba zaujala, prípadne, s čím Vám môžeme pomôcť.
CAPTCHA
Táto otázka má otestovať, či ste človek, alebo len spamový robot.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.